Atletika

Atletika ( z řeckého slova áthleon ) je základním sportovním odvětvím, které zahrnuje přirozené pohybové vlastnosti člověka tj. běh, chůzi, skoky, vrhy a hody - původně znamenala boj, závodění. Kolébkou organizované atletiky se stalo antické Řecko, kde byla atletika hlavní náplní antických olympijských her. Začátky atletiky jako novodobého sport...

Atletika ( z řeckého slova áthleon ) je základním sportovním odvětvím, které zahrnuje přirozené pohybové vlastnosti člověka tj. běh, chůzi, skoky, vrhy a hody - původně znamenala boj, závodění. Kolébkou organizované atletiky se stalo antické Řecko, kde byla atletika hlavní náplní antických olympijských her. Začátky atletiky jako novodobého sportovního odvětví jsou spjaty s Anglií. Již v 17.století se zde konaly závody v běhu, především na dlouhé vzdálenosti. Vznik a rozvoj atletiky na našem území byl spojen se založením Sokola v Čechách.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek

RECENZE ZÁKAZNÍKŮ

AC MILAN - JUVENTUS TURIN 2016

Dobrý večer,

posílám pár fotek ze zápasu AC – JUVE 23.10.2016, který jste nám zprostředkovali.

Byl to nezapomenutelný zážitek.

Děkujeme.

Vladimír a Jakub Tichý

WIMBLEDON 2016

Dobrý večer paní Kukulová,dlužím Vám velké poděkování za nádherný zážitek z finále mužů ve Wimbledu letošního roku.

Přeji krásný zbytek léta a srdečně zdravím,

Volejníčková

MONTE CARLO ROLEX MASTERS 2016

Dobrý den,

chtěl jsem Vám sdělit, že zájezd do MC se vydařil po všech stránkách. Počasí, ubytování i sportovní výkony borců byly vynikající. Porážka Djokoviče od Veselého byl bonus.

S pozdravem

Spálovský Antonín

WIMBLEDON 2015

Zdravím, paní Kukulová,

během našeho pobytu v Londýně v hotelu Millenium v Chelsea a naší návštěvy tří dnů tenisového turnaje Wimbledon 2015 proběhlo vše bez nejmenším problémů.

Vrbíkovi