Informace

Novinky

Golf

Počátky golfu se vztahují k roku 1400, kdy se podobná hra hrála ve Skotsku, poblíž St. Andrews. Hra se v 15.století ve Skotsku natolik rozšířila, že ji král Jakub II. musel zakázat, protože jeho družina posedlá hrou díky tomu zanedbávala své povinnosti a především výcvik lukostřelby. Až v roce 1457 byl vydán zákaz hraní golfu dokonce výnosem sko...

Počátky golfu se vztahují k roku 1400, kdy se podobná hra hrála ve Skotsku, poblíž St. Andrews. Hra se v 15.století ve Skotsku natolik rozšířila, že ji král Jakub II. musel zakázat, protože jeho družina posedlá hrou díky tomu zanedbávala své povinnosti a především výcvik lukostřelby. Až v roce 1457 byl vydán zákaz hraní golfu dokonce výnosem skotského parlametu, což je první doložená písemná zmínka o dnešní hře. Vše ale nasvědčuje tomu, že lid Skotska na tento zákaz příliš nedbal a i následné opětovné zákazy golfu byly stejně tak jako ten první zcela ignorovány.Proto musel být tento zákon 40 let poté zrušen.

Nejslavnějším turnajem je Ryder Cup kdy proti sobě bojují nejlepší hráči Ameriky a Evropy. Ženy svou obdobu takovéhoto mezinárodního měření sil dostaly až v roce 1990, kdy  vznikl Solheim Cup. 

Zobrazit