Katalog

Informace

Novinky

Motorsport

Formule 1 zkráceně F1,  založena v roce 1946 je označována za královskou disciplínu automobilového sportu pro takzvané monoposty. Spadá pod Mezinárodní automobilovou federaci ( FIA ), která je nejvyšší organizační složkou. Mistrovství světa F1 sestává ze série závodů, které jsou označovány jako Grand Prix ( Velká cena ). Soutěží se na uzavřených...

Formule 1 zkráceně F1,  založena v roce 1946 je označována za královskou disciplínu automobilového sportu pro takzvané monoposty. Spadá pod Mezinárodní automobilovou federaci ( FIA ), která je nejvyšší organizační složkou. Mistrovství světa F1 sestává ze série závodů, které jsou označovány jako Grand Prix ( Velká cena ). Soutěží se na uzavřených autodromech či tratích a městských okruzích různých tvarů a délek. Vozy jsou jednomístné, k tomuto účelu speciálně vyrobené, a jejich technické parametry se mění vzhledem k pravidlům, která se každoročně upravují.

Mistrovství světa silničních motocyklů „MotoGP" je nejprestižnější motocyklový podnik. Je rozdělené do tří kategorií: 125cm³, Moto2 a MotoGP. Motocykly, na kterých jezdci závodí se nevyrábí sériově.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek
Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek